Subskrybuj

Michałowo: Wyciągnął broń i skierował w stronę nastoletniego Ukraińca

2 minutes
580

Mężczyzna wycelował w nastoletniego Ukraińca i groził mu śmiercią. Do zdarzenia doszło w punkcie opłat na plaży w Rudni nad Siemianówką.

Informacja o tym pojawiła się na oficjalnym profilu Gminy Michałowo na Facebooku. 

„Przed szlabanem zatrzymał się samochód” – opisuje sytuację administrator gminnej strony. – „Pasażer, mocno wytatuowany, nie chciał uiścić opłaty. Kiedy usłyszał, że w takim razie nie będzie mógł wjechać zaczął ubliżać i wyzywać Oleksego na tle jego pochodzenia. Kiedy nadal nie otrzymał zgody na wjazd, wyciągnął broń i skierował ją w stronę chłopaka. Potem zagroził, że jeśli jeszcze raz tu go zobaczy to następnym razem go zabije. Po czym samochód odjechał. Kierowcą była młoda kobieta, a ze środka samochodu dobiegał płacz dziecka”.

Ofiara agresywnego mężczyzny to nastoletni uchodźca z Ukrainy Oleksy Romanienko, który wraz z rodziną od dwóch lat mieszka na terenie gminy Michałowo. W trakcie wakacji zatrudnił się w punkcie opłat na plaży. 

O sprawie została powiadomiona policja. 

„Widzimy już efekty działalności środowisk narodowościowych, które niedawno organizowały przed michałowskim ratuszem protest przeciwko rzeźbom” – komentują przedstawiciele miejscowego samorządu i zapowiadają konferencję prasową, która odbędzie się jutro, czyli 5 lipca o godz. 11:00. 

Przypomnijmy, że na władze Michałowa wylała się fala hejtu w związku z instalacją przed ratuszem dwóch rzeźb. Jedna ukazywała, jak pogranicznicy witali uchodźców z Ukrainy, druga przedstawiała podobną scenę z granicy z Białorusią. 

Źródło informacji: https://www.facebook.com/photo?fbid=791139453190747&set=a.555663280071700

fot. Karolina Kaboompics, www.pexels.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *