Subskrybuj

Pogrzeb Amjada / Uchodźca z Syrii zmarł w Polsce / Spoczął w Bohonikach

2 minutes
121

Amjad miał 23 lata. Pochodził z Syrii. Chorował na cukrzycę.

Pod koniec października 2023 roku wędrował przez Polskę. Jego towarzysze zostali wyrzuceni na Białoruś. On zaginął, o czym dowiedziały się Małgorzata Rycharska i Zosia Kransowolska z Hope and Humanity.

Przez prawie tydzień szukaliśmy go z moimi przyjaciółmi z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego. Ostatecznie odnalazł go przez przypadek przyrodnik.

Pogrzeb Ajmada odbył się na cmentarzu w Bohonikach. Niedaleko granicy z Białorusią, gdzie nadal ludzie umierają w lasach.

Tak Ajmada wspomina jego rodzina: „Amjad był młodym człowiekiem, który kochał dobro. Nie czekał aż ktoś poprosi go o pomoc. Gdy tylko widział, że ktoś jej potrzebuje – po prostu ruszał do działania. Kochał ludzi, bawił się z dziećmi, pomagał starszym. Wszyscy go znali jako młodego, serdecznego, przystojnego chłopaka. Wyruszył w tą podróż, żeby się leczyć. Żeby móc żyć bez bólu, założyć rodzinę, żeby wesprzeć swoich bliskich, którzy zostali w Syrii.

Jego ostatnie słowa do rodziny brzmiały: „Dotrę, czekajcie na mnie. Marzył że będą znów razem, że przywróci uśmiech na twarze rodzeństwa, że się wyleczy. Nie udało się.”

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *